“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” veya “iş” anlamına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet konulerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak dâhilin kullanılmaya başlandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri veya kiliselerde çeşitli konulerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi veya yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişbol tanımlamak dâhilin kullanılmaya başlandı. Günümüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor veya iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişileri veya kurumları tanımlamak dâhilin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi veya yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişbol tanımlamak dâhilin kullanılmaya başlamıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://elazigotelleri.name.tr/ https://paravanblog.name.tr/ https://bornozmodelleri.name.tr/ https://kayserikalicimakyaj.name.tr/ https://orkidecicegi.name.tr/ Heets
Puff Bar