Aldatma en yaygın toplumsal problemlerden biridir. Aldatan nefer sadece partnerini değil, ilişkilerini de üzebilir. İlişkilerin aldığı hasarın onarımı ahit ve çıdam gerektirir. Aldatmanın ilişkiye etkisinden önce bu duruma niçin olan sebeplere bakalım.
Aldatmanın Psikolojik Nedenleri
Biraşkın niçin aldatmaya tarik harisabilir. Bu nedenler kontak eksikliği, farklı beklentiler, hileli davranışlar ve ilişkinin aksiyonlevsizleşmesi olabilir. Ayrıca, kişinin kendine rabıtlı olmayan sebeplerden dolayı aldatma eğilimi de olabilir.
Aldatmanın İşaretleri Nelerdir?
Partnerinizin aldatıp aldatmadığını anlayabilmenin kesin bir yolu yoktur. Ancak, partnerinizle ilgilenmediğini evet da sizi duymadığını ayrım ederseniz, üzüntü ve öfke kadar kalın duygular evetşayabilirsiniz. Aldatmanın olası aksiyonaretleri beyninde, partnerin döneminın eke bir kısmını iş yada arkadaşları ile geçirmesi, telefonundaki mesajları gizleyebilmesi vb. Durumlar nüshalabilir.
Aldatmanın İlişkiye Etkileri
Aldatma, ilişkilerde eke bir yadımlama tesiri yaratabilir. Aldatılan partner itimatsızlık, öfke ve hayal kırıklığı kadar duygular evetşayabilir. Partnerin kendi kendine veya bir danışmanla sermayeşarak bu duyguları ele alması ve pekâlâştirmesi gerekebilir. Aldatan nefer affedilirse, alışveriş midein daha tendürüst bir yapı taşı oluşturabilmeleri midein alay malay çaldatmaışmaları gerekebilir.
• Aldatan kişinin samimi bir şekilde pişman olması gerekmektedir.
• Aldatan nefer, bu durumun evetşanmasına niçin olan problemlerı ve sebepleri aptalfetmek midein önlemler almalıdır.
• İlişkideki önemli noktalar daimî olarak yeni baştan tartışılmalı ve birbirleriyle paylaşılmalıdır.
Aldatmaya Karşı Ne Gestaltlabilir?
Bu tür bir durumun önüne geçmenin hiçbir yolu olmamakla alay malay, etkileyici adımlar atılabilir. İlişkiye değer verdiğinizi partnerinize kesin bir şekilde belli edebilirsiniz. İletişim kanallarını küşade sara, partnerinizin duygularını anlamak midein ahit ayırabilirsiniz. Partnerinize karşı yapacağınız hareketler sayesinde, onun aldattığı takdirde sizin semtınızdan çok şey kaybedeceğini net bir şekilde anlamasını sağlayabilirsiniz. Mevzuya karşı duyarlı olduğunuzu ve gerektiğinde bir çözüm bulabilmek midein apiko olduğunuzu partnerinize hissettirin.
Tip Özellikler
Are You Being Cheated On? Aldatan partnerin ne ayrım edilebileceğine dair bir rehberdir.
Counseling for Married Couples Uzmanlar aracılığıyla sübvansiyon aldıkları evli çiftlere yöneliktir.
Too Good to Leave, Too Bad to Stay: A Step-by-Step Guide to Help You Decide Whether to Stay In or Get Out of Your Relationship Bir ilişkiyi devam ettirip ettirmemeye hüküm vermenize yardımcı olacak bir kitaptır.

Aldatmaya Karşı Ne Gestaltlabilir?
Aldatma, bir ilişkiyi sonlandırmadan önce çiftlerin eke bir kısımü aracılığıyla evetşanılan bir durumdur. Aldatma, güvenin sağlanamadığı ilişkilerde önemlice bir problem teşkil ederken, tersine emniyet duygusu sağlandığı durumlarda ise ilişkiyi kuvvetlendirebilmektedir.
www.esercelik.av.tr, aldatmaya karşı aldatmaınabilecek temelı önlemler üzerine bilgilendirme yapmaktadır. Bu önlemler, daha sağlıklı bir alışveriş midein olabildiğince önemlidir. Öncelikle, aldatma aksiyonaretlerini tanımak gerekmektedir. Aldatma aksiyonaretleri beyninde, eşinizin daimî olarak mesajlarını veya telefonlarını kapatması, kaçak sermayeşmalar yapması, dostlarıyla pıtrak pıtrak buluşması kadar davranışlar konum almaktadır.
• Aldatmanın önüne sürümü olmak midein, eşinizle daha pıtrak zaman geçirmeye çaldatmaışın.
• Yüreklilik duygusunu arttırmak midein, dürüstlükten ayrılmayın.
• Aldatmaya niçin olan problemlerı ele karşı ve çözmeye çaldatmaışın.
Bir değişik önemli puan ise, bir ilişkide aldatmanın problem haline gelmesi durumunda, terapi veya danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak olacaktır. Bununla alay malay, ilişkide aldatmanın tekrar tekrar evetşanması durumunda, ilişkinin sonlandırılması en sağlıklı hüküm olacaktır. Aldatmanın tekrar etmesi, ilişkideki emniyet duygusunu silme nanay edebileceği kadar, karşı semtın psikolojik sağlığına da aksi bulaşık yapar.
Aldatmaya Karşı Önlemler Nedenleri
Deli dolu iletişim kanalları çağ İletişim eksikliği
Uygunsuz davranışları ele karşı İlişkideki memnuniyetsizlik
Yüreklilik duygusu sağlayın Özgüvensizlik

Kaynaklar:
çekişmeli boşanma
kiracı tahliye
boşanma avukatı
aldatma
istanbul avukat

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://elazigotelleri.name.tr/ https://paravanblog.name.tr/ https://bornozmodelleri.name.tr/ https://kayserikalicimakyaj.name.tr/ https://orkidecicegi.name.tr/ Heets
Puff Bar